Masterclass M1 - Dekonstrukce (neboli rozborka) whiskey Tullamore D.E. XO Cask

V rámci brněnského whisky festivalu mají návštěvníci možnost navštívit unikátní řízenou ochutnávku v podání Václav Rout, whisky brand ambasadora společnosti Rémy Cointreau CR/SK a předního českého sběratele whisky. Jedná se o dekonstrukci (neboli rozborku) irské whiskey Tullamore D.E.W. XO Cask, během níž návštěvníci ochutnají nejen tuto samotnou letošní novinku, ale též všechny tři typy irské whiskey, z níž se tato whiskey míchá - Irish Single Pot Still whiskey (neprodejný vzorek přímo ze sudu) -Irish Single Malt whiskey (neprodejný vzorek přímo ze sudu) - Irish Single Grain whiskey (neprodejný vzorek přímo ze sudu)
A jako příslovečná třešnička na dortu na návštěvníky čeká i ochutnávku rumu, který byl určen pouze k „zarumování“ sudu pro XO Cask a nelze jej nikde koupit
A jelikož vždy je pro návštěvníky Václavových ochutnávek připraveno nějaké překvapení, které není uvedeno v pozvánce, i zde se na nějaké můžete těšit.

- Tullamore d.e.w. xo cask, Rum pro “zarumování” sudu pro XO Cask (určen pouze pro zarumování sudu a nelze nikde zakoupit)
- Single pot still whiskey pro výrobu Tullamore d.e.w. (neprodejný vzorek přímo ze sudu)
- Single grain whiskey pro výrobu Tullamore d.e.w. (neprodejný vzorek přímo ze sudu)
- Single malt whiskey pro výrobu Tullamore d.e.w. (neprodejný vzorek přímo ze sudu)

Pátek 21.9. v 17:00
Cena za ochutnávku – 390,- Kč

Masterclass M2 - GlenAllachie

Masterclass, který povede Petr Křenek a bude věnován méně známé palírně GlenAllachie. Neznámý už ale není její nový majitel, který palírnu koupil od Chivas Brothers Ltd. (Pernod-Ricard). Jméno Billy Walker jistě bude každý dobře znát. Tenhle chlapík byl donedávna podepsán za úspěchem značek GlenDronach, BenRiach a GlenGlassaugh, které před dvěma lety od něj koupila společnost Brown-Forman.
Jelikož se Petr s Billym velice dobře zná, tak si velmi rád tenhle masterclass vezme na starost.
Jedná se o úplné novinky a s malou nadsázkou se dá říci, že se bude jednat o světovou premiéru ... o českou tedy určitě 

- GlenAllachie 1999 GM CC - 46%
- GlenAllachie 10 YO CS - 57,1 %
- GlenAllachie 12 YO - 46 %
- GlenAllachie 18 YO - 46 %
- GlenAllachie 25 YO - 48 %

Pátek 21.9. v 18:45
Cena za ochutnávku – 590,- Kč

Masterclass M3 a M6 - Murray McDavid

Rajmund Matuszkiewicz, brand ambasador nezávislého plniče Murray McDavid, Vám představí portfolio nově stočených whisky v letošním roce.
Z každé řady tj. Mission Gold, Benchmark, Mystery Malt, Select Grain, The Vatting a Crafted Blend, jsme pro Vás vybrali jednu whisky, která danou řadu vystihuje.

- Mission Gold - Clynelish 21y,
- Benchmark - Macduff 10y
- Mystery Malt - Íle Móine 10y
- Select Grain - North British 10y
- The Vatting - Peatside 7y
- Crafted Blend - Rígh Seumas II 8y

Pátek 21.9. ve 20:30
Sobota 22.9. ve 20:30

Cena za ochutnávku – 590,- Kč

Masterclass M4- Rvačka z fenolovým monstrem

Proč lézt do komína začouzeného kouřem z rašeliny, případně v bažině zápasit s fenolovým monstrem, když si zcela v pohodě, usazení na židli můžete dát téměř „dětsky jemnou“ whisky z řady Octomore?

Na brněnský whisky festival přiveze a nabídne k ochutnání Václav Rout, whisky brand ambasador společnosti Rémy Cointreau CR/SK a přední český sběratel whisky zcela jedinečnou řadu whisky Octomore z 8. edice. Máte tak zcela unikátní možnost ochutnat všechny whisky z této edice, z nichž některé jsou již prakticky nesehnatelné (případně za neskutečné aukční ceny), vedle sebe a tak je porovnat. Vzhledem k Václavově slabosti pro whisky Octomore (vlastní kompletní sbírku všech oficiálních plnění Octomore, včetně několika skutečně unikátních kousků) se můžete těšit i na skutečně zajímavé informace, které načerpal během mnoha setkání s Jimem McEwanem a Adamem Hannettem (bývalý a současný Head Distiller Palírny Bruichladdich). Navíc v takovéto sestavě tuto whisky prakticky nikde, než na festivalové ochutnávce, neochutnáte. A opět, jak je na Václavových ochutnávkách zvykem, vyjde-li to, bude tam i jedno zajímavé překvapení.

Ochutnávat se bude:

- New make spirit Octomore (nesehnatelný vzorek přímo ze sudu)
- Octomore 8.1 (167 ppm, 59,3 % abv)
- Octomore 8.2 (167 ppm, 58,4 % abv)
- Octomore 8.3 (309,1 ppm, 61,2 % abv)
- Octomore 8.4 (170 ppm, 58,7 % abv)

Sobota 22.9. ve 17:00
Cena za ochutnávku – 690,- Kč

Masterclass M5 - WOOD INFLUENCE, NATURAL COLOUR by Pernod Ricard

Ochutnejte whisk(e)y ze Skotska a Irska, které mají přírodní barvu. I blendy mohou mít natural colour, o tom nás přesvědčí midletonská řada Jameson Whiskey Maker's Series.
Vyzkoušíme i non chill filtered a cask strength skotské single malts, legendární Speyside sherry monster sudovku a'Bunadh, až po přírodní Nadurry z The Glenlivet.

Zdeny Kortis už tradičně zastupuje společnost Jan Becher Pernod Ricard a vám představí portfolio firem Chivas Brothers a Irish Distillers.

Ochutnat můžete ‘přírodní’ řadu THE GLENLIVET NADURRA (sudová síla, nefiltrovaná, přírodní barva), sílu sudu z first fill oloroso ABERLOUR A’BUNADH, nebo tradiční představitele Speyside LONGMORN, STRATHISLA a z Orknejí palírna SCAPA.

- Jameson Whiskey Maker's Series Distiller's Safe
- Jameson Whiskey Maker's Series Cooper's Croze
- Glenlivet Nadurra First Fill Selection, Aberlour a'Bunadh
- Glenlivet Nadurra Peated Cask Finish
- nespecifikované natural colour překvapení

Sobota 22.9. v 18:45
Cena za ochutnávku – 399,- Kč

Rezervace vstupenek

21.-22. 9. 2018
Whisky Festival BRNO
Besední dům

cena vstupného:
490,- Kč/den (oba dny 790,- Kč)
V ceně: degustační whisky sklenka Glencairn WF Brno, whisky notýsek, propiska, WhisCoiny v hodnotě 150,- Kč.
Platit se bude “měnou” WhisCoin. 1 WhisCoin bude mít hodnotu 30,- Kč a bude se dát pořídit na WF pokladně v libovolném množství.